Jak pečovat o svíčku

Naše doporučení, jak o Yellow Candles svíčku pečovat.

 

První zapálení

Při prvním zapálení svíčky podržte zdroj ohně (sirku/zapalovač) u "kořene" knotu. Tímto docílíte, že knot dostatečně absorbuje vosk ze svíčky, která pak bude hořet jasným a velkým plamenem.

 

Zastřihávat konečky jako u kadeřníka

Doporučujeme při znovuzapálení svíčky začít drobným zastřihnutím knotu. Pokud knot v průběhu hoření nebudete zastřihávat, může se stát, že získá zvláštní tvar, který příliš utlumí plamen nebo může způsobovat přílišné kouření knotu.

Na zastřižení knotu svíčky můžete použít nůžky, kleštičky na nehty nebo zastřihovač knotů. Díky zastřižení knotu budete mít plamen svíčky lépe pod kontrolou. Upravený knot vám zajistí čistší a jasnější hoření.

 

Svíčku nechte svobodně hořet (ale po očku sledujte)

Svíčka může hořet nepřetržitě v kuse, doporučujeme ale v průběhu hoření kontrolovat knot. Může se stát, že se na knotu nahromadí uhlík a knot pak může začít „houbičkovatět“. Jinými slovy se na konci knotu vytvoří bambule, kterou je potřeba po vychladnutí zastřihnout. Takto nahromaděný knot může být nestabilní a způsobovat, že se plamen příliš zvětší a ze svíčky se začne příliš kouřit.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz