Svíčky z včelího vosku

včelí vosk   100% včelí vosk   včela medonosná vytváří včelí vosk

Naše zlato z přírody

Včelí vosk, nejstarší známá surovina na výrobu svíček, je metabolickým produktem včel. Vosk se vylučuje ze žláz na břiše včel dělnice. Vosk získává svoji barvu a příjemnou vůni po určitou dobu kontaktem s medem a pylem. Na každých 50 kilo sklizeného medu lze sbírat pouze 0,5 kg včelího vosku. Proto je včelí vosk tak vzácný. Je až 10x dražší než parafín. Právě kvůli své vysoké ceně je mnoho výrobků z včelího vosku ředěno dalšími levnějšími vosky. Yellow Candles jsou vyráběné ze 100% včelího vosku. 

Netoxické čistící svíčky

Svíčka z včelího vosku, jako jediná svíčka emituje záporné ionty podobně jako některé elektrické čističe vzduchu. Negativní ionty ve skutečnosti čistí vzduch od spór plísní, pylu, pachů, pachů, choroboplodných zárodků, prachu a dalších ošklivých částic. Na rozdíl od svíček z parafínu, které se vyrábí z ropy a jsou toxické, svíčka z včelího vosku není tedy jen netoxická, ale i čistí. 

Svíčky z včelího vosku hoří 3krát déle než běžné svíčky

Včelí vosk má vysokou teplotu tání (nejvyšší ze všech vosků), což znamená, že vaše svíčky vydrží mnohem déle než například parafín. Ani tolik nekapají, což zanechává menší nepořádek. Hořící parafínové svíčky také produkují černé saze, které mohou barvit stěny a jiné vnitřní povrchy. U včelího vosku tomu tak není.  

Bezchemická výroba

Výroba sóji, parafínu a palmového vosku zahrnuje chemický zásah k úpravě suroviny do voskové formy a poté do svíčky. Včelí vosk se používá v přirozeném surovém stavu, který nezahrnuje bělení ani hydrogenaci. Vosk je čištěn ručně pomocí vody a síta. Vosk díky tomu může obsahovat mikroskopické částečky medu, pylu nebo propolisu, díky nimž krásně medově voní.Tyto částečky určují i barevnost svíčky, ta se může lišit, od světle žluté až k hnědé. Na svíčce se také mohou vytvořit malinké bílé mapičky. To je tzv. voskový květ, což je známka pravosti vosku. Tento květ odstraníte jemným zahřátím svíčky, např. dotekem. 

Žádná syntetické vůně

Naše svíčky z včelího vosku se používají v přírodní formě, bez přidaných syntetických vůní. Všechny naše svíčky mají přírodní medovou vůni. 

Zažijte Jižní Čechy

Když poprvé zapálíte svíčku ze 100% čistého včelího vosku, zavřete oči a představte si to. Šum Píseckých lesů, bzukot včelek a dotek lehkého větříku hrajícího si s květnatou loukou. To je místo, kde byla naše svíčka vyrobena.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz